PHO-BOS - Wrocławska Szkoła Fotografii
Wrocławska Szkoła Fotografii
rezerwacja ciemni i atelier
ogłoszenia bieżące
!!! NOWI WYKŁADOWCY PHO-BOS 2018/2019
NABÓR 2018/19 TWA - zapraszamy we WRZEŚNIU. W nowym roku - także nowi wykładowcy! Zapraszamy do zakładki: O szkole/Wykładowcy       /fot....
UWAGA - są już PLANY ZAJĘĆ na rok 2018/2019
PLANY dostępne w zakładce: Dla Słuchaczy/Plany zajęć
UWAGA - drobna korekta w HARMONOGRAMIE zjazdów.
HARMONOGRAM dostępny w zakładce: Dla słuchaczy/Plany zajęć.


dane kontaktowe

Wrocławska Szkoła Fotografii
PHO-BOS
ul. Fabryczna 14
53-609 Wrocław
tel. 71 350 46 34
mail: sekretariat@pho-bos.com.pl

więcej PHO-BOS w sieci

facebook:

youtube:

phobos \ aktualności \ WYSTAWA 20-LECIA - AFA ZAPRASZA DO MUZEUM WSPÓŁCZESNEGO !

2015-04-07
WYSTAWA 20-LECIA - AFA ZAPRASZA DO MUZEUM WSPÓŁCZESNEGO !

Wrocławskie Szkoły Fotograficzne AFA i PHO-BOS działają na terenie Wrocławia od 20 lat. Pierwszym było Policealne Studium Fotograficzne PHO-BOS, dalej w chronologii Fotograficzne Pomaturalne Studium Artystyczne AFA, potem Wyższe Studium Fotografii AFA, a od trzech lat spadkobierczyni wymienionych – Wrocławska Szkoła Fotografii AFA.

W przeciągu tego okresu Szkoły dorobiły się blisko 800 absolwentów, w tym wielu znanych, jak chociażby Adam Lach (fotografujący m.in. dla Newsweek’a) czy Łukasz Żal – autor zdjęć do oskarowej „Idy” (perełką na wystawie jest jego praca dyplomowa z 2003 roku pt. „Turysta”!) i wielu innych, obecnie m.in. członków Związku Polskich Artystów Fotografików.

Swoją przygodę z dydaktyką rozpoczynali tutaj „wielcy fotografii” z Wrocławia i Dolnego Śląska, przede wszystkim wymienić tu trzeba Natalię Lach-Lachowicz! W przeciągu tych 20 lat Szkoły były animatorem życia kulturalnego i artystycznego. Organizowały wiele wystaw fotograficznych, m.in. Młodzieżowe Spotkania Artystyczne im. Szerpy Tenzinga w Muzeum Architektury we Wrocławiu i dwa Wrocławskie Festiwale Fotografii z happeningiem „Wrocławskie nogi” na wrocławskim Rynku. Prace studentów brały udział w wystawach w galeriach i muzeach w Polsce i za granicą, m.in. w Galerii Design we Wrocławiu, w Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi i w Galerii Pankov w Berlinie. 

Wystawa z okazji XX-lecia Wrocławskich Szkół Fotograficznych AFA i PHO-BOS  to przekrojowe zestawienie prac absolwentów od początku istnienia szkół, ukazujące bardzo szerokie spektrum medium, jakim jest fotografia.
Pełni tu ona  zarówno rolę malarskiego kolażu, abstrakcyjnej formy jak i wykreowanego świata.
Pojawiają się na niej nawiązania do historii fotografii, grafiki oraz dawnych fotochemicznych technik.
Nie brakuje także cyfrowego ideału. Warto, oglądając kolejne prace, zwracać uwagę na rok w jakim powstały. W zebranych pracach widać ogromną różnorodność autorskiego spojrzenia absolwentów Szkół.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy do Muzeum Współczesnego - 10 kwietnia /piątek / godz.18.00!

Używamy plików cookies w celach świadczenia usług. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia w przeglądarce.
Zamknij